Sprzątanie hal i magazynów

Posted | 0 comments

sprzatanie_hal_i_magazynow.jpg

Magazyn to obiekt budowlany przystosowany do składowania i przemieszczania zapasów na wyodrębnionej przestrzeni, która może zajmować plac nieosłonięty (składowisko), plac półosłonięty (wiata), część budowli, całą budowlę lub kilka budowli magazynowych. Głównym przeznaczeniem magazynów jest przechowywanie różnego rodzaju towarów, wyrobów, produktów, a także związków chemicznych.

Istotne jest więc, aby były one przechowywane w odpowiednich warunkach tak, aby nie utraciły swoich właściwości. Kluczowym elementem są warunki sanitarne, które chronią towary przed negatywnymi skutkami czynników zewnętrznych.

wpodróży.org.pl

Magazyny powinny być osłonięte przed słońcem, a także zapewniać odpowiedni przepływ powietrza. Towary wrażliwe na czynniki atmosferyczne przechowuje się w pomieszczeniach zamkniętych (halach).

Pomieszczenie znajduje się w budynku jednokondygnacyjnym, który może być wykonany z lekkich konstrukcji stalowych. Firmy sprzątające oferują szereg usług związanych również ze sprzątaniem i porządkowaniem hal i magazynów.

W skład czynności związanych z porządkowaniem tych obiektów wchodzą: zamiatanie i odkurzanie twardych powierzchni podłóg, wycieranie na wilgotno twardych powierzchni podłóg, mycie maszynowe twardych powierzchni podłóg, wycieranie na wilgotno i mycie drzwi, klamek, parapetów, kaloryferów, kontaktów i urządzeń elektrycznych, czyszczenie lamp, dezynfekcja urządzeń sanitarnych, czyszczenie kratek ściekowych i wentylacyjnych, czyszczenie posadzek przemysłowych, usuwanie pajęczyn, czyszczenie zewnętrznych powierzchni mebli.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *