Porady przy sprzątaniu domu

Posted | 0 comments

porady_przy_sprzataniu_domu.jpg

Sprzątanie to obowiązek, który nie zawsze jest przyjemnością, zwłaszcza gdy nie mamy na to czasu lub jesteśmy pedantyczni i nigdy nie jesteśmy do końca zadowoleni z końcowego efektu sprzątania. Bez względu na to czy radzimy sobie jako tako ze sprzątaniem lub nie, przydatne są pewne wskazówki, które pomogą nam się szybciej uporać z tym nie do końca przyjemnym obowiązkiem. Po pierwsze, nie odkładajmy sprzątania na później.

To naprawdę kluczowa sprawa – odkładanie sprzątania do momentu, gdy nie ma gdzie nogi postawić, mści się co najmniej w dwójnasób: po pierwsze musimy poświęcić na porządki nawet cały dzień, po drugie – często puszczają nam przy tym nerwy. Zdecydowanie łatwiej jest nie dopuścić do totalnego bałaganu. Na bieżąco odkładając buty do szafy, brudne ubrania do pralki, naczynia do zmywarki, książki na półkę itd.

Ważne jest, by ta zasada obowiązywała wszystkich domowników, także małe dzieci. Po drugie, włączajmy innych domowników w codzienne obowiązki. Jeśli mamy małe dzieci, trzymajmy się kilku ważnych postanowień – nigdy przy maluchach nie okazujmy, że porządki nas męczą czy irytują.

www.mycharts.com.pl

Nigdy też nie traktujmy sprzątania jako formy kary. Po prostu wykorzystajmy naturalne pragnienie dziecka, które chce uczestniczyć w czynnościach dorosłych. Niech czują się uprzywilejowane, że mogą robić razem to samo co dorośli.

Szybko zorientujemy się, że to nie tylko działa, ale i przynosi spektakularne efekty. Po trzecie, nie działajmy chaotycznie. Działajmy według określonego planu, przechodząc systematycznie z jednego pomieszczenia do drugiego.

http://www.zewecki.pl/prezent-dla-szefa.html szczepienie.net.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *